Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|

Nowy strateg w JSW. W zarządzie wciąż dwa wolne etaty

7
Podziel się:

Jastrzębska Spółka Węglowa wolno łata dziury w obsadzie najwyższych stanowisk.

Nowy strateg w JSW. W zarządzie wciąż dwa wolne etaty
(Beata Zawrzel/REPORTER)

Nowym członkiem zarządu do spraw strategii i rozwoju został Artur Dyczko. Wciąż poszukiwany jest za to prezes i wiceprezes do spraw technicznych.

W ciągu ostatnich 2,5 roku w zarządzie państwowej JSW doszło do wielu zmian personalnych. W lutym 2015, po protestach związkowych i strajku, dymisję złożył kierujący spółką od blisko ośmiu lat prezes Jarosław Zagórowski. Zastąpił go związany wcześniej z grupą JSW Edward Szlęk, który jednak we wrześniu tego samego roku zrezygnował ze stanowiska ze względów zdrowotnych.

W grudniu 2015 rada nadzorcza powołała na stanowisko prezesa Tomasza Gawlika - wcześniej wiceprezesa ds. strategii. Jego rządy nie trwały długo. Od marca 2017, w związku z odwołaniem Gawlika i jego zastępcy Józefa Pawlinowa, obowiązki prezesa wypełnia Daniel Ozon.

W czerwcu rada powierzyła mu pełnienie obowiązków prezesa na kolejne trzy miesiące - do 7 września włącznie, jednak nie dłużej niż do dnia powołania właściwego prezesa zarządu spółki. Prezesa ma wyłonić wszczęte właśnie kolejne postępowanie. Rada Nadzorcza JSW szuka też cały czas jego zastępcy do spraw technicznych.

Zobacz także: Oto jedna z rozmów money.pl z prezesem Tomaszem Gawlikiem

Udało się za to w końcu wyłonić nowego członka zarządu ds. strategii i rozwoju. Został nim Artur Dyczko. To autor i współautor wielu prac badawczych, ekspertyz, opinii, projektów wdrożeniowych oraz publikacji naukowych z zakresu górnictwa. Od lipca 2016 roku pracuje w JSW, ostatnio na stanowisku pełnomocnika zarządu do spraw technicznych.

Ma doświadczenie jako konsultant w zakresie górnictwa, eksploatacji surowców mineralnych i wykorzystania narzędzi informatycznych w zarządzaniu gospodarką złożem dużych korporacji międzynarodowych, jak Deloitte, KPMG, PwC, McKinsey, IBM, HP, Microsoft, Bentley, Dassault Systcmes (Gemcom), SAP, Deswik i ABB.

Jak podała w środę JSW, Dyczko ma również doświadczenie w kierowaniu dużymi zespołami projektowymi. Brał udział w realizacji kilkudziesięciu projektów wdrożeniowych w branży wydobywczej, w tym dla firm: Lubelski Węgiel Bogdanka, KGHM Polska Miedź, KHW, Tauron Wydobycie, PGG i JSW. Jest współautorem strategii kopalni Bogdanka do roku 2020, głównym konsultantem górniczym nowego modelu biznesowego Polskiej Grupy Górniczej oraz autorem strategii wyjścia JSW z kryzysu.

Dyczko jest absolwentem Wydziału Górniczego Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na kierunkach: Technika Podziemnej Eksploatacji Złóż oraz Zarządzanie i Marketing. Ukończył również studia podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim na kierunku Zarządzanie Zasobami Ludzkimi oraz Geologia Górnicza na Wydziale Geologii Geofizyki i Ochrony Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(7)
Posti
7 lat temu
Braki misiewiczow w pisie?
Gornik
7 lat temu
Ja pindole ha ha Dyczko prezesem od rozwoju i strategii. Podnóżek doktora z AGH którego największą umiejętnością jest organizacja konferencji i produkcja papierów nikomu niepotrzebnych. Pseudonaukowiec bez jakiegokolwiek doświadczenia w kopalniach. Co gorsza nadęty doo.p.e.k bez odrobiny samokrytyki. Boże chroń nasza JSW
Fokus
7 lat temu
No dobra chętnie wyciągnę was z tego bagna. Jak chcecie to dzwońcie.
Rick
7 lat temu
ci prezesi są tam potrzebni jak świni siodło , wystarczy że jest odpowiednia obsada biurowa a prezes to od parady i pobierania horrendalnej kasy, a potem trwoga bo zysków nie ma
zeta
7 lat temu
kaczyńskiego jarosława i kurskiego tam dać na te wolne etaty