Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Intel Unite - droga do lepszej pracy grupowej

0
Podziel się:

Poznaj Intel Unite, dzięki któremu miejsca pracy staną się jeszcze bardziej mobilne, a spotkania firmowe efektywne i przyjemne.

Intel Unite - droga do lepszej pracy grupowej
(lisegagne/iStockphoto)

W większości firm, pracownicy borykają się z podobnymi problemami występującymi podczas spotkań. Nie są nimi kłopoty ze sprawnym pokazaniem prezentacji, lecz... podłączenie komputera do ekranu telewizora, projektora czy tablicy interaktywnej. Intel zmierzył się z tym wyzwaniem opracowując system o nazwie Unite. Pozwala on sprawnie i szybko rozpocząć spotkanie oraz daje uczestnikom spotkań możliwość wspólnej pracy nad prezentacją/dokumentami.

Czy wiesz że? Prawie 66% firm modernizuje biura – w tym sale konferencyjne – w taki sposób, aby były bardziej zautomatyzowane i „inteligentne”. Intel chce wprowadzić do tych pomieszczeń więcej mocy obliczeniowej, aby już teraz móc sprawniej realizować wiele zadań, a w przyszłości wprowadzić kolejne usprawnienia. W ten sposób firmy dostosują się do zmieniającego się krajobrazu biznesu, który staje się coraz bardziej mobilny.

_ Otwarta platforma wideokonferencyjna _

W podstawowej formie Intel Unite to platforma wideokonferencyjna służąca do łączenia urządzeń użytkowników z monitorami, projektorami czy tablicami interaktywnymi, bez konieczności używania okablowania i kłopotliwego szukania właściwych złączy. Użytkownicy mogą się łączyć bezprzewodowo i jednocześnie przeglądać widok z czterech ekranów. Sama liczba uczestników spotkania może być znacznie większa.

Uczestnicy z dowolnej lokalizacji mogą przeglądać dokumenty, robić na nich notatki czy udostępniać je. Osoby biorące udział w spotkaniu mają m.in. możliwość nanoszenia na prezentację oznaczeń, aby zwrócić uwagę pozostałych osób na istotne kwestie, np. wymagające dodatkowych wyjaśnień. Oznaczenia te mogą być „ulotne” i automatycznie znikać po 15 sekundach. Po zakończeniu spotkania można rozesłać przygotowane wspólnie materiały, wykorzystując wbudowaną funkcję wymiany plików. To nie tylko oszczędność czasu, ale i znacznie sprawniejsza i spójna komunikacja pomiędzy uczestnikami spotkania.

System Intel Unite jest zgodny ze specyfikacją OIC (Open Interconnect Consortium), co oznacza możliwość integracji z różnymi systemami. Możliwa jest m.in. współpraca z produktami Cisco Telepresence, Microsoft Lync, co pozwala użytkownikom np. na wymianę danych między osobistym kalendarzem a harmonogramem spotkań danej sali konferencyjnej. Natomiast dzięki integracji z takimi systemami, jak Lighting Control czy Panacast Control, użytkownicy mogą dodatkowo kontrolować oświetlenie i nagłośnienie, czy sterować kamerami i ogrzewaniem w sali do wideo i telekonferencji.

Bezpieczeństwo w firmowej sieci

Podczas opracowywania Intel Unite priorytetem było bezpieczeństwo. Intel Unite wykorzystuje bezpieczne połączenie Wi-Fi i zmienny kod dostępu PIN w celu utworzenia połączenia między komputerami użytkowników a dedykowanym komputerem Mini PC – na którym działa oprogramowanie Intel Unite – na stałe podłączonym do firmowego wyświetlacza. Ten komputer jest wyposażony w procesor Core vPro 4. lub 5. generacji, system Windows 7, 8.1 lub 10 oraz oprogramowanie Intel Unite. Zarządzanie nim, np. instalowanie aktualizacji, jest możliwe w takim sam sposób, jak typowymi komputerami.

Kod PIN poprawia bezpieczeństwo oraz jednocześnie ułatwia nawiązanie połączenia z systemem Intel Unite np. gościom, którzy nie powinni mieć dostępu do firmowej sieci. Dodatkowo komunikacja jest szyfrowana protokołem Secure Sockets Layer (SSL) z kluczem o długości 256 bitów, aby zabezpieczyć bezprzewodową komunikację. Ponadto sam procesor Core vPro zastosowany w systemie ma wbudowane własne zabezpieczenia, m.in. technologie Trusted Execution oraz Trusted Platform Module.

Aplikacja na Windows, iOS, Android

Uczestnicy spotkania muszą pobrać niewielką aplikację działającą w systemach Mac OS oraz Windows (wkrótce Android, Chrome OS oraz iOS), za pomocą której można udostępniać widok swojego pulpitu, a także mieć dostęp do widoku pulpitów innych uczestników spotkania. Aby zalogować się do systemu, użytkownik musi otrzymać specjalny adres URL oraz znać kod PIN. Po otwarciu tego adresu i podaniu kodu nastąpi zainstalowanie aplikacji Unite, która jest pobierana z komputera Mini PC, będącego centralnym punktem platformy Intel Unite.

Oprogramowanie Intel Unite jest udostępniane bezpłatnie. Z Unite skorzystają zarówno nowi klienci jak i ci, którzy mają już sale konferencyjne wyposażone w urządzenia do prowadzenia prezentacji. Platforma umożliwia bowiem łatwe wykorzystanie istniejącej infrastruktury.

Intel planuje zbudowanie całego ekosystemu, który doprowadziłby do powstania częściowo otwartych standardów dla inteligentnych biur. Obecnie pięciu producentów – Asus, Dell, Fujitsu, HP i Lenovo – potwierdziło chęć wprowadzenia na rynek systemów Intel Unite.

W sprzedaży jest już HP Collaboration PC. System w podstawowej wersji składa się z oprogramowania Intel Unite oraz komputera HP EliteDesk 800 Mini PC, a jego cena wynosi 719 USD. Ofertę uzupełnia monitor wideokonferencyjny HP ProDisplay P222c, mający przekątną 21,5 cala. Jest to pierwszy produkt HP mający certyfikat Skype for Business.

Obecna wersja aplikacji klienckiej Intel Unite jest przeznaczona dla dużych korporacji, a pod koniec 2015 roku zostanie wprowadzona wersja dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Szukasz porady? Skontaktuj się z ekspertem z One System:

tel.: 22 244 13 98, e-mail: DoradcyIT@onesystem.pl

analityka
intel
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Artykuł sponsorowany
KOMENTARZE
(0)