Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Jak się spakować, aby nie płacić za bagaż?

0
Podziel się:

Wszystkie podróże, zarówno te małe, jak i duże, wiążą się z nakładem finansowym. Musimy kupić bilety, zarezerwować nocleg, wyznaczyć budżet na jedzenie, atrakcje, pamiątki. Często mamy jednak problem z bagażem. Jak się spakować, by za niego nie płacić?

Wszystkie podróże, zarówno te małe, jak i duże, wiążą się z nakładem finansowym. Musimy kupić bilety, zarezerwować nocleg, wyznaczyć budżet na jedzenie, atrakcje, pamiątki. Często mamy jednak problem z bagażem. Jak się spakować, by za niego nie płacić?

Najszybszym środkiem transportu jest oczywiście samolot. Wystarczą niecałe 3 godziny, żeby znaleźć się w Londynie, Paryżu czy Barcelonie. Decydując się na lot, jesteśmy jednak ograniczeni ilością posiadanego bagażu. Co więc mamy zabrać? Jak ekonomicznie się spakować?

Ile kosztuje bagaż?

Kupując bilet lotniczy, możemy wnieść na pokład bagaż o określonych przez przewoźnika wymiarach i wadze. Jest on najczęściej bezpłatny, jednak w zależności od linii różni się wielkością i zawartością. Jeśli wyjeżdżamy na dłużej, możemy skorzystać z dodatkowego bagażu rejestrowanego. Jego koszt wynosi ok. 200 zł za sztukę (20 kg). Nie zawsze jednak potrzebne nam będzie tak dużo rzeczy. Zważając na to, że wybierając tanie linie lotnicze, za bilet zapłacimy podobną kwotę, jest to zwyczajnie nieopłacalne. Czy możemy więc polecieć z samym bagażem podręcznym? Odpowiedź brzmi tak!

By oszczędzić pieniądze i nie kupować dodatkowego bagażu, musimy również oszczędzać miejsce w naszej walizce. Jak to zrobić?

1. Zastanów się, co będzie Ci potrzebne na wyjeździe

Przede wszystkim nie oszukujmy się – dobrze wiemy, że nie przydadzą nam się buty i strój do joggingu. Skoro nie biegamy na co dzień, nie zrobimy tego również w upale na plaży.

Jeśli wyjeżdżamy wakacyjnie w ciepłe miejsce, zabierzmy ze sobą:
- długie spodnie,
- lekką kurtkę przeciwdeszczową,
- kilka T-shirtów, podkoszulków,
- dwie pary szortów,
- strój kąpielowy / kąpielówki,
- strój wyjściowy,
- nakrycie głowy,
- bieliznę,
- wygodne buty + klapki/sandały,
- apteczkę (by zaoszczędzić miejsce, zabierz tabletki bez opakowań).

Pamiętajmy, że ręczniki, akcesoria do kąpieli czy koc bez problemu dostaniemy w hotelu, w którym się zatrzymamy.

Warto zrolować swoje ubrania. Ten trick jest naprawdę przydatny! Zajmują mniej miejsca i się nie gniotą.

2. Obowiązkowy gadżet – saszetka

Dokumenty, bilety, pieniądze i telefon komórkowy miejmy zawsze przy sobie. Najlepszym wyjściem będzie zakup saszetki, którą zaczepimy sobie na biodrach. Mała, dyskretna i praktyczna. Te rzeczy osobiste muszą być bezpieczne i nie możemy ich spuścić z oka, więc ten mały gadżet będzie na pewno pomocny.

3. Nie zapomnij o zasadach przewoźnika

Pamiętajmy również, że w bagażu podręcznym nie mogą się znajdować płyny o pojemności większej niż 100 ml. Wszystkie kosmetyki, płyny i leki muszą być zapakowane w przezroczysty woreczek. Zapomnijmy o wniesieniu za bramkę napojów, rzeczy ostrych, łatwopalnych czy wybuchowych. Bezpieczeństwo przede wszystkim!

eurobank
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)