Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Giełdy w USA kończą dzień na minusach

0
Podziel się:

Nastroje na rynku psuły ceny ropy naftowej.

Giełdy w USA kończą dzień na minusach
(Kentannenbaum/Dreamstime)

Poniedziałkowa sesja na nowojorskich giełdach przyniosła małe spadki, a nastroje psuły ceny ropy naftowej. Po początkowych wzrostach, na rynek ropy powróciły spadki: rośnie sceptycyzm co do możliwości porozumienia ws. zamrożenia wydobycia przez producentów.

Indeks Dow Jones Industrial Average na koniec dnia stracił 0,31 proc. i wyniósł 17 737 pkt. S&P 500 spadł o 0,32 proc. do 2066,13 pkt., a Nasdaq Comp. zniżkował o 0,46 proc. do 4891,80 pkt.

Przebieg poniedziałkowej sesji na Wall Street

Na plus wyróżniały się spółki z branży biotechnologicznej oraz ochrony zdrowia. Na minusie były spółki z sektora surowcowego, przemysłowego oraz dóbr konsumpcyjnych.

Zmienną sesję notowała ropa naftowa. Po wzrostach z początku dnia, w dalszej jego części sytuacja się pogorszyła i cena Brenta spadła do 35,70 dolarów z baryłkę.

- Giełdy poszły w dół, ponieważ ropa naftowa miała znowu słabszy dzień. Kiedy ceny ropy mocno się wahają, to staje się to problemem dla inwestorów - uważa Jeremy Klein, główny strateg rynkowy z FNB Securities.

Na rynku rośnie sceptycyzm, co do możliwości porozumienia w sprawie zamrożenia wydobycia ropy przez głównych producentów, do czego przyczyniły się ostatnie wypowiedzi przedstawicieli Arabii Saudyjskiej oraz Iranu.

Arabia Saudyjska zamrozi poziomy wydobycia ropy naftowej, tylko w takim przypadku, jeśli Iran i pozostali główni producenci się na to zdecydują - powiedział w piątek w wywiadzie dla agencji Bloomberga książę Mohammed bin Salman, minister obrony Arabii Saudyjskiej.

Irański minister ds. ropy naftowej Bijan Zanganeh oświadczył z kolei w miniony weekend, że jego kraj będzie zwiększał wydobycie oraz eksport dopóty, dopóki nie osiągnie poziomów udziału rynku, jakie posiadał przed nałożeniem sankcji - podała agencja informacyjna Mehr.

Wypowiedzi przedstawicieli Iranu i Arabii Saudyjskiej stawiają pod znakiem zapytania możliwość osiągnięcia porozumienia w sprawie planu zamrożenia wydobycia, który będzie dyskutowany przez producentów surowca na spotkaniu 17 kwietnia w stolicy Kataru Doha.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)