Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Ursus ze wsparciem z Niemiec. Stworzy Centrum Inteligentnego Przemysłu

59
Podziel się:

- Naszą ambicją jest, aby w najbliższym czasie stać się kreatorem polskiej myśli technologicznej - zapowiada Karol Zarajczyk, prezes Ursusa.

Prezes Ursusa Karol Zarajczyk (z prawej) podpisuje porozumienie z Politechniką Monachijską.
Prezes Ursusa Karol Zarajczyk (z prawej) podpisuje porozumienie z Politechniką Monachijską. (Ursus)

Znany głównie z produkcji ciągników polski Ursus podpisał porozumienie z Politechniką Monachijską. To wiodący na świecie ośrodek naukowy, specjalizujący się w obszarze elektromobilności. Celem rozpoczętej współpracy jest stworzenie projektu pod nazwą Centrum Inteligentnego Przemysłu w Lublinie.

Obiekt zostanie zlokalizowany na obszarach poprzemysłowych, gdzie powstanie zintegrowany park przemysłowy o powierzchni około 140 ha. Teren ten obejmie przyszłe inwestycje Ursusa - poinformowała spółka.

Integralnym elementem porozumienia jest rozwój współpracy technologicznej Ursusa z Politechniką Monachijską, jako jednym z wiodących na świecie ośrodków w obszarze elektromobilności oraz wprowadzania standardów Przemysłu 4.0.

Bawarska strona porozumienia reprezentowana jest przez TUM International GmbH, które stale współpracuje między innymi z takimi firmami jak Siemens oraz Evonik.

- Naszą ambicją jest, aby w najbliższym czasie stać się kreatorem polskiej myśli technologicznej - zapowiada Karol Zarajczyk, prezes zarządu Ursusa. - Takie podejście w niedalekiej przyszłości przełożyć się powinno na konkretne produkty finalne, dzięki którym będziemy mogli jeszcze prężniej się rozwijać.

- Jednak by mogło być to możliwe, musimy także myśleć o tworzeniu nowoczesnych przestrzeni produkcyjnych oraz o efektywnym transferze technologii. Na naszej współpracy skorzysta również miasto Lublin - przekonuje prezes.

Porozumienie pomiędzy stronami reprezentującymi miasto Lublin, Ursus oraz TUM International GmbH, a więc reprezentanta Politechniki Monachijskiej zostało podpisane w Industrie Center Obernburg w Bawarii.

Zobacz także: Prezes Ursusa w To się liczy: Chcemy odbudować polską motoryzację

Ursus to największy polski producent ciągników i maszyn rolniczych oraz lider segmentu elektromobilności. Spółka oferuje szeroką gamę pojazdów, maszyn i urządzeń wytwarzanych dla potrzeb rolnictwa w kraju i na świecie. Z sukcesem rozwija też segment transportu miejskiego oferując około 10 modeli autobusów i trolejbusów miejskich, w tym autobusy elektryczne i hybrydowe.

W tym roku spółka wygrała już dwa przetargi na dostarczenie środków transportu miejskiego do Torunia i Warszawy. W ramach podpisanych umów dostarczy 15 autobusów z możliwością dodatkowego zwiększenia zamówienia o kolejnych 5 pojazdów.

Spółka posiada obecnie trzy zakłady produkcyjne: w Dobrym Mieście, w Opalenicy i największy w Lublinie, gdzie zatrudnia łącznie około 800 osób. Ursus produkuje rocznie około 1,5 tysiąca ciągników i kilka tysięcy maszyn rolniczych sprzedawanych w Polsce i na świecie.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(59)
Jurek
7 lat temu
Brawo!! Ta współpraca umocni produkt końcowy konsorcjum Ursus Bus i zyska na tym polska gospodarka!
Wieśiek
7 lat temu
Kolejny krok Ursusa w kierunku rozwoju! Firma ma ogromne plany inwestycyjne i rozwojowe, BRAWO!!
janek
7 lat temu
Dzięki temu Ursus będzie produkował pojazdy konkurencyjne na skalę światową!
Marek
7 lat temu
Współpraca z Politechniką monachijską wspomoże rozbudowę elektromobilności w Polsce.
Mietek
7 lat temu
Bardzo dobrze, że rozwijamy się w kierunku elektormobilności! Nasi sąsiedzi są przed nami i właśnie po to Ursus podpisał współpracę z doświadczona instytucją w tej branży!
...
Następna strona