Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Frączyk
|

Energa: elektryczne autobusy i stacje ładowania w Toruniu. List intencyjny z miastem podpisany

4
Podziel się:

Energa podpisała list intencyjny z władzami Torunia o współpracy na rzecz "elektromobilności". Polegać to ma na rozwoju elektrycznego transportu miejskiego.

Energa: elektryczne autobusy i stacje ładowania w Toruniu. List intencyjny z miastem podpisany
(I.Blu/wikimedia (CC0 1.0))

Energa podpisała list intencyjny z władzami Torunia o współpracy na rzecz "elektromobilności". Polegać to ma na rozwoju transportu miejskiego z napędem wyłącznie elektrycznym.

Potencjalna przyszła współpraca producenta energii z miastem ma obejmować rozbudowę elektrycznego publicznego transportu miejskiego - w szczególności w ramach programu "E-bus".

Realizowany w Toruniu projekt rozpisany jest na kilka etapów. Najpierw władze miasta i jednostki odpowiedzialne za transport publiczny we współpracy z ekspertami Energi przystąpiłyby do opracowania ramowego planu. Obejmowałoby to analizę transportu publicznego w Toruniu, zwłaszcza rozkładu jazdy i obciążenia linii autobusowych wskazanych do obsługi przez e-autobusy.

"Wyniki analizy pozwoliłyby następnie na stworzenie optymalnego planu rozmieszczenia infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych - zarówno publicznych, jak i prywatnych. Jej budowa poprzedzona zostałaby szczegółowym studium wykonalności, uwzględniającym wszystkie niezbędne czynniki" - napisano w komunikacie Energi.

Zobacz także: Zobacz również: Ceny prądu w Polsce rekordowo niskie

Toruń to pierwsze po Trójmieście miasto, z którym producent energii planuje podjąć współpracę w zakresie "elektromobilności" oraz propagować rozwój transportu publicznego zasilanego prądem.

- Dzięki ekspansji elektromobilności mieszkańcy Torunia poznają zalety komunikacji miejskiej opartej na pojazdach elektrycznych, które podczas jazdy emitują znacznie mniej szkodliwych związków chemicznych do atmosfery, przez co wpływają pozytywnie na jakości powietrza w aglomeracjach. Ponadto, pojazdy takie są znacznie cichsze od swoich spalinowych odpowiedników - powiedziała Alicja Klimiuk, wiceprezes Energi ds. operacyjnych.

- Energa wspólnie z Toruniem planuje promocję mobilności elektrycznej, co nie tylko wpłynie na rozwój tego wciąż jeszcze za małego w Polsce rynku, ale będzie miało przede wszystkim wymierne korzyści dla środowiska - dodała.

Grupa Energa jest trzecim największym operatorem systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii i trzecim największym sprzedawcą energii elektrycznej do odbiorców końcowych. Całkowita zainstalowana moc wytwórcza w elektrowniach grupy wynosiła ok. 1,3 GW na koniec 2016 roku.

energetyka
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(4)
Toruniak
7 lat temu
JUŻ SIĘ BOJĘ. CO TEN ZALEWSKI WYPRAWIA? NAJPIERW OGŁOSIŁ ŻE W ZWIĄZKU Z WYBUDOWANIEM GAZOWEJ CIEPŁOWNI CENY OGRZEWANIA PÓJDĄ W GÓRĘ TERAZ KOMBINUJE Z PIS-em PRZY AUTOBUSACH. A ENERGA JAK MA ZA DUŻO PIENIĘDZY TO NIECH OBNIŻY CENY ZA PRĄD.
New York
7 lat temu
Toruń to innowacyjne miasto. Geotermia nowe technologie elektryczne autobusy. Gratulacje
Abc
7 lat temu
Tak dalej to należy już się spodziewać podwyżek cen biletów. Już za ogrzewanie centralne szykuje się podwyżka 10% . Przeszliśmy z węgla na gaz i proszę ma być już drożej. Co będzie następne?
Paulo
7 lat temu
Fantastic!! :D:D:D Oby tak dalej!!