Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Frączyk
|

Reaktywacja Gadu-Gadu? Sare złożyło ofertę

15
Podziel się:

Spółka Sare ma kilka pomysłów na reaktywację i rozwój legendarnego Gadu-Gadu oraz promocję charakterystycznego znaku słoneczka. Podpisała z Xevin Consulting Limited list intencyjny i zamierza kupić komunikator, sprzęt i inne aktywa Gadu-Gadu.

Spółka Sare ma kilka pomysłów na reaktywację i rozwój legendarnego Gadu-Gadu oraz promocję charakterystycznego znaku słoneczka. Podpisała z Xevin Consulting Limited list intencyjny i zamierza kupić komunikator, sprzęt i inne aktywa Gadu-Gadu.

- Mamy precyzyjnie określone cele i założenia związane z rozwojem GG - powiedział Dariusz Piekarski, prezes Sare. - Ten komunikator idealnie wpisuje się w naszą strategię rozwoju, a tym samym uzupełni nasze portfolio usług - dodał.

Notowana na giełdzie spółka Sare podpisała z Xevin Consulting Limited list intencyjny. Zamierza prowadzić negocjacje w sprawie nabycia aktywów Gadu-Gadu. Chodzi o serwery, komunikator Gadu-Gadu, domeny internetowe gg.pl i gadu-gadu.pl, prawa własności do znaków towarowych Gadu-Gadu oraz prawa własności do logotypów Gadu-Gadu.

Sare ma kilka pomysłów na reaktywację i rozwój Gadu-Gadu oraz promocję charakterystycznego znaku słoneczka. Jako spółka, specjalizująca się w zagadnieniach poczty elektronicznej, chce wykorzystać możliwości zawieszonej usługi Gadu-Gadu, jaką była poczta GG. Spółka zamierza zintegrować ją z komunikatorem.

Kolejnym krokiem ma być ewolucja komunikatora, zintegrowanego ze stronami internetowymi.

- Połączenie komunikatora i web analityki z pewnością zaowocuje nową ofertą dla sektora biznesowego - powiedział Tomasz Kusy, dyrektor działu programowania Sare. - Potencjał, jakim możemy mieć szansę dysponować dzięki Gadu-Gadu, jest w naszej ocenie ogromny.

Zobacz też nowy komunikator od Apple:

Wskazał przy tym, że wbrew pozorom Gadu-Gadu to nie jest martwy produkt.

- Byliśmy pozytywnie zaskoczeni statystykami dotyczącymi komunikatora - opisuje Kusy. - Wystarczy spojrzeć na publicznie dostępne dane o liczbie zainstalowanych aplikacji mobile, liczbie aktywnych użytkowników, jaki i nowych rejestracji. Obecnie jest jeszcze zbyt wcześnie, aby deklarować szczegóły planowanych projektów na bazie GG. Mogę jednak zapewnić, że intensywnie analizujemy różne warianty i jesteśmy nastawieni bardzo optymistycznie - dodał.

Strony zadeklarowały chęć przeprowadzenia transakcji do 30 września 2017 r., a Xevin Consulting Limited zobowiązał się dodatkowo, w okresie obowiązywania listu intencyjnego, nie prowadzić rozmów w przedmiocie zbycia aktywów Gadu-Gadu z jakimkolwiek innym podmiotem.

Gadu-Gadu szczyt swojej popularności osiągnął w ubiegłym dziesięcioleciu, ale do dzisiaj jest bardzo rozpoznawalnym komunikatorem przez większość polskich użytkowników Internetu. "Wciąż posiada ogromny potencjał, zarówno infrastrukturalny, jak i wizerunkowy, który spółka Sare zamierza wykorzystać i rozwinąć" - podkreśliła spółka Sare w komunikacie.

Zarząd Sare zapewnia, że poprzez przejęcie GG będzie dążyć do dwukierunkowego rozwoju. Pierwszy z nich, to stworzenie produktu dla biznesu w zupełnie nowym wydaniu. Drugim kierunkiem jest wsparcie dla polskiej marki.

- To przejęcie ma dla nas kluczowe znaczenie ekonomiczne - zaspokojenie naszej potrzeby biznesowej, jaką jest konieczność zainwestowania posiadanych wolnych środków finansowych i zapewnienie tym samym zakładanej dynamiki wzrostu EBITDA w kolejnych latach realizacji strategii biznesowej - podsumował CFO Sare Krzysztof Zawadzki. - Ale nie tylko. Idealnym rozwiązaniem byłoby rozwinięcie GG jako nowoczesnego, spełniającego obecne oczekiwania użytkowników narzędzia komunikacji, które z jednej strony zapewni nam zadowalającą stopę zwrotu, a z drugiej satysfakcję użytkowników - dodał.

Akcje Sare właściwie nie zareagowały na przekazaną informację. Spadają o 0,8 proc. w piątek. W tym roku wzrosły jednak już o prawie 29 proc., a wartość giełdowa spółki wynosi 56 mln zł.

Sare to technologiczna spółka oferująca zaawansowane, dedykowane narzędzia IT, służące wspieraniu sprzedaży i automatyzacji marketingu. W 2016 r. przeszła na GPW z NewConnect.

telekomunikacja
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(15)
Tytus
7 lat temu
GG skończyła pazernosc właścicieli.
Human
7 lat temu
uzywam miranda i w niej plugin gg i to jedyny moj komunikator, nie mam twitter czy syf facebook. nikt nie bedzie mnie szpiegowal a 3 osoby na gg to max jaki potrzebuje niz 1000 falszywych przyjaciol na fb
Jan
7 lat temu
Szkoda że Tlen podupadł. Bardzo fajny był.
pan andżej
7 lat temu
wolę Kadu.
prawda
7 lat temu
nie wiem czy wiecie ale x lat temu gg zostalo wykupione przez jakas rosyjska firme , trzeba bylo by sie doszukac