Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Konrad Ryczko
|

Złoty bez zmian na początku tygodnia

3
Podziel się:

Z rynkowego punktu widzenia na większości par związanych z PLN widoczna jest próba stworzenia bazy pod lekki ruch korekcyjny.

Złoty bez zmian na początku tygodnia

Początek nowego tygodnia handlu nie przynosi większych zmian na wycenie polskiej waluty, która wyhamowała ostatnie wzrosty.

Złoty kwotowany jest na rynku następująco: 4,1819 PLN za euro, 3,7451 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8406 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7878 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,297 proc. w przypadku obligacji 10-letnich.

Ostatnie sesji na rynku złoto mijały pod znakiem wyhamowania trendu aprecjacyjnego. Lokalnie, fundamentalnie nie doszło do większych zmian, jednak lekkie schłodzenie nastrojów na szerokim rynku stało się pretekstem do ruchów korekcyjnych na walutach EM.

Analizując wykres koszyka BOSSA PLN obserwujemy jednak, iż wycena PLN w dalszym ciągu oscyluje wokół najwyższych poziomów od lipca 2015 – potencjalnie spodziewać się należy ruchu korekcyjnego, prawdopodobnie na bazie podbicia wyceny dolara amerykańskiego.

Krajowe dane pozostają dobre, pomimo słabszych wskazań dot. sprzedaży detalicznej oraz produkcji przemysłowej za kwiecień. Zbliżające się publikacje (fin. PKB, CPI i PMI za maj) traktowane są raczej poprzez pryzmat ewentualnego wsparcia kursu z fundamentalnego punktu widzenia. Stanowisko Rady w zakresie polityki monetarnej pozostaje niezmienne, gdzie rynek wyczekuje na pierwsze, bardziej jastrzębie komentarze członków. Podstawowym czynnikiem warunkującym handel na PLN są obecnie nastroje na szerokim rynku – w konsekwencji w centrum uwagi pozostaje osoba D. Trump'a oraz potencjalna, czerwcowa podwyżka stóp przez FED.

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań z krajowej gospodarki. Dzień wolny od handlu w Chinach, USA i UK powoduje, iż pierwsza sesja tygodnia mijać będzie pod znakiem ograniczonej aktywności (długi weekend).

Z rynkowego punktu widzenia na większości par związanych z PLN widoczna jest próba stworzenia bazy pod lekki ruch korekcyjny. „Lekki” z uwagi na fakt, iż nastroje wokół złotego pozostają dobre i do czasu wyraźnego pogorszenia nastrojów na szerokim rynku dynamika ruchów korekcyjnych powinna pozostać ograniczona.

komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
KOMENTARZE
(3)
ala
7 lat temu
Nie pomoże już nic, nic nie pomoże...
opiektywny
7 lat temu
Hipokryta
ccczert
7 lat temu
Skoro tak to tym lepiej dla społeczeństwa. Balcerek unikał sprzedaży przez giełdę, która jest transparentna, chyba wolał aby ceny sprzedaży były ustalane w piwnicach ministerstw