Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Anna Frankowska
|

Pocztowcy mają dosyć. Protestowali, bo żądają wyższych pensji

44
Podziel się:

W Polsce odbyły się w czwartek protesty pocztowców. Akcja została zorganizowana przez szeregowych pracowników, a nie przez działające na poczcie związki zawodowe. Pocztowcy domagają się głównie podwyższenia płac.

Pocztowcy mają dosyć. Protestowali, bo żądają wyższych pensji
(PAP/ Stanisław Rozpędzik)

Protestowali pocztowcy. Akcja została zorganizowana przez szeregowych pracowników, a nie przez działające na poczcie związki zawodowe. Pocztowcy domagają się głównie podwyższenia płac.

W pikiecie przed budynkiem Poczty Polskiej w Opolu brało udział około 60 osób. Głównym postulatem jest zwiększenie pensji o 1000 złotych. Jak podkreślali pikietujący, wynagrodzenie listonosza to dziś około 1500 złotych netto. - W naszych torbach jest coraz więcej listów, ale też poczucia krzywdy i niesprawiedliwości - mówił do zgromadzonych Mirosław, listonosz z Opola.

W Zielonej Górze przez godzinę, od 7.00 do 8.00 rano, listonosze, pracownicy spedycji i oddziałów pocztowych maszerowali wzdłuż ulicy Elektronowej i Batorego. Protestujący co jakiś czas przechodzili przez przejścia dla pieszych, blokując w ten sposób ruch pojazdów w tej części miasta.

W Poznaniu zaś protestowało około 100 osób. Pikieta przed Urzędem Wojewódzkim trwała około 35 minut i przebiegała spokojnie.

Na informacje o pikietach listonoszy zareagowały władze Poczty Polskiej. Wydały oświadczenie w którym piszą o propozycji nowego regulaminu premiowania. Wynika z niego, że pracownicy okienek i listonosze będą mogli otrzymać 800 złotych brutto premii na kwartał.

Pikiety pracowników Poczty Polskiej odbyły się w 20 miastach w Polsce. W kwietniu w Warszawie ma odbyć się manifestacja pracowników poczty z całej Polski.

Poczta Polska będzie mieć monopol na obsługę sądów i administracji

Poczta Polska nie może narzekać na brak zleceń. Szykuje się ich większa liczba. Wprowadzenie monopolu Poczty Polskiej na obsługę administracji państwowej i sądów zakłada projekt nowelizacji Prawa pocztowego. Prywatni operatorzy pocztowi przekonują, że takie przepisy oznaczają łamanie prawa unijnego i ostrzegają przed negatywnymi skutkami dla rynku usług pocztowych, m.in. podwyżką cen przesyłek.Więcej czytajtutaj.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(44)
................
7 lat temu
i dobrze że protestowali
Roro
7 lat temu
A GDZIE TE POMAD 4000 zl SREDNIEJ KRAJOWEJ I TE 2000zl minimalnych pensji ?
XZV
7 lat temu
JA DOSTAJE 850 ZETA A GDZIE JEST 650 ZETA BY BYŁO 1500 ZETA TO BIEDNY KRAJ I JESZCZE CIĄGLE DESZCZ WODA TANIEJE
kamilczuk
7 lat temu
Niech prezesik poczty, dyrektorami i z księgowymi weżmie teczkę z listami, paczkami i niech zasuwa po społeczeństwie roznosić przesyłki, a najlepiej jeszcze za 1500 zł netto i zobaczy jak to dobrze. Ci wszyscy nieuki po studiach pseudo menagerowie zarabiają krocie, ale na niczym się nie znają i nic nie umieją. Tak jak pseudo prezesi banków biorą miesiecznie po 226 tys ale nawet nie wiedzą co podpisują na dokumentach, a zarządzanie i ekonomia dla nich to za ciężki temat przez co upadają firmy i miejsca pracy
ja
7 lat temu
Pensja jest ważna, ale ważniejsze co robimy z pieniędzmi. Poza tym jej wielkość zależy od tego, jaką mamy wartość dla tego, kto zatrudnia. Dlatego powinnismy inwestować w siebie, własny rozwój. Nabywać umiejętności, za które inni chcą płacić i to nie mało. Słyszeliście o książce "Co robic, by zawsze mieć pracę i więcej zarabiac"? Wystarczy kilka drobnych zmian.
...
Następna strona