Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Tomasz Sąsiada
|

Graviton Capital traci zezwolenie na prowadzenie działalności maklerskiej. KNF ostrzega

2
Podziel się:

"W związku z istotnym i długotrwałym naruszaniem" ustawy o obrocie instrumentami finansowymi Komisja Nadzoru Finansowego cofnęła zezwolenie na prowadzenie działalności maklerskiej przez Graviton Capital S.A.

Graviton Capital traci zezwolenie na prowadzenie działalności maklerskiej. KNF ostrzega
(Mariusz Grzelak/Reporter)

Naruszenie ustawy o obrocie miało polegać na niespełnieniu minimalnego poziomu funduszy własnych w stosunku do wysokości kapitału wewnętrznego.

KNF przypomina w wydanym w czwartek komunikacie, że "dla zapewnienia prawidłowego funkcjonowania rynku kapitałowego", a także zapewnienia bezpieczeństwa i uczciwości obrotu "istotnym jest między innymi, aby podmioty nadzorowane posiadały fundusze własne na poziomie adekwatnym do identyfikowanych rodzajów i skali ryzyka, występujących w ramach prowadzonej działalności, na które są lub mogą być narażone".

KNF podkreśla, że podmioty rynku kapitałowego stanowią instytucje zaufania publicznego, które obowiązują surowe rygory przejrzystości, stabilności i zagwarantowania bezpieczeństwa aktywów.

Graviton Capital S.A. ma zakończyć działalność do 4 marca 2017 roku. Graviton Capital S.A. prowadzi działalność maklerską w zakresie oferowania instrumentów finansowych. Specjalizuje się w bankowości inwestycyjnej (emisje akcji - rynek główny, rynek NewConnect i emisje obligacji - rynek Catalyst)
oraz zarządzaniu aktywami (inwestycje private equity).

Jej akcje są też notowane na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Stąd, zaznacza KNF, "uzasadnione jest podanie do publicznej wiadomości informacji o utracie przez podmiot statusu prawnego, który legitymował go do wykonywania powyższych czynności".

giełda
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(2)
klient
7 lat temu
Mówi się, że Citi chce sprzedać Bank Handlowy w Warszawie S.A. Citi po prostu wycofuje się z rynków z których już nie ma wzrostów. Mówi się, że ING Bank Śląski jest zainteresowany kupnem tego banku. W wyniku fuzji tych dwóch banków powstałby bank nr 2 na Polskim rynku. 120 miliardów aktywów ING BŚ + 43= 163 miliardy aktywów. Dla porównania Pekao ma 160 miliardy aktywów a BZ WBK 150
Bronek i Stef...
7 lat temu
przedsiębiorcy POstkomunistyczni znów niezadowoleni? Tak było dobrze, i komu to przeszkadzało?