Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Anna Frankowska
|

Pakiet drogowy. Rząd tak chce uszczelnić system podatkowy

10
Podziel się:

Pakiet drogowy, który ma uszczelnić system podatkowy - tym zajmie się rząd we wtorek. Regulacja Ministerstwa Finansów to uzupełnienie wcześniejszych przepisów regulujących rynek paliwowy. Resort chce elektronicznie monitorować drogowy transport towarów. W jaki sposób ma to działać?

Pakiet drogowy. Rząd tak chce uszczelnić system podatkowy

Pakiet drogowy ma uszczelnić system podatkowy. Zajmie się nim rząd we wtorek. Regulacja Ministerstwa Finansów to uzupełnienie wcześniejszych przepisów regulujących rynek paliwowy. Resort chce elektronicznie monitorować drogowy transport towarów. W jaki sposób ma to działać?

Odpowiednich zgłoszeń, w przypadku transportu międzynarodowego w Unii Europejskiej, będą dokonywać zarówno przewoźnicy, jak i wysyłający oraz odbierający towar. Zwolnieni z tego obowiązku mają być między innymi operatorzy pocztowi.

Z danych będą mogli korzystać między innymi funkcjonariusze służby celno-skarbowej, policji, Straży Granicznej czy Inspekcji Transportu Drogowego. Ewentualne uchybienia stwierdzone w trakcie kontroli mogą skutkować tak zwanym urzędowym zamknięciem czy kaucją w wysokości tysiąca złotych.

Pakiet przewozowy dołączy do pakietu paliwowego. Ministerstwo Finansów zaostrza walkę z szarą strefą

W ustawie zostanie określony katalog paliw i innych towarów, których przewożenie na terenie kraju będzie monitorowane. Na mocy nowych przepisów powstanie system monitorowania przewozu towarów składający się z rejestru przewożonych towarów Służby Celnej i systemu łączności ruchomej. Przewoźnicy będą dokonywać rejestracji towarów także za pomocą smartfonów. Więcej czytaj TUTAJ.

Wysokie kary

W przypadku nieprawidłowości wysyłający lub odbierający towar muszą liczyć się z karą co najmniej 20 tysięcy złotych. W przypadku przewoźników kary wyniosą od 5 do 20 tysięcy złotych. Od 5 do 7,5 tysiąca złotych mogą zapłacić kierujący, którzy nie dopełnią obowiązków. Projektodawcy chcieliby, żeby regulacja weszła w życie z początkiem marca.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(10)
nikt
7 lat temu
Najwieksza szara strefa to Kościół, adwokaci, lekarze. Tutaj znajdzie pieniadze rząd.
szpinak , moc
7 lat temu
Jako że niewielu rozumie swój status . Że kraj ci to inny niż by się chciało , lecz z faktami się nie dyskutuje . Miałeś chamie złoty róg , lecz został ci poniewierki trud . Oby tylko tak to się skończyło , to będzie twoje szczęście , bo może być inaczej - upodlenie to to co sobie żeś wyrzeźbił . Masz jeszcze jakieś nadzieje ( a ona umiera ostatnia ). Zło żeby zwyciężyło , wystarczy żeby dobrzy ludzie nie robili nic .
Teoretyk
7 lat temu
Ten pakiet byl zaplanowany ,juz lata wstecz, kiedy zaczeto rozmawiac o bramownicach i systemie oplat za autostrady.Oplaty za autostrady mozna bylo zalatwic za pomoca plakietki jak Czesi, czy Szwajcarzy, ale tak naprade to chodzilo o monitoring przmieszczania sie dobr i osob.Bramownice duze sa w stanie wychwycic chipy w dowodach osobistych i paszportach, zeskanowac twarze i wszystko zapamietac w kartotece, sa nawet w stanie wykryc wieksza gotowke pieniedzy ktore maja metalowy pasek, czyli np euro.Tak wiec teorie spiskowe staja sie rzczywistoscia.
Waldek
7 lat temu
Przezenty 500 plus i inne dochody Mopsowe.Tam pospr.
Podziemniak
7 lat temu
Niech Opodatkuja Agencje Towarzyskie miliony zl rocznie bez podatków tylko w PL w podziemiu balagan gdzie jest PiN Prawo i Niesprawiedliwości.....Jarek nie korzysta ale fakt jest miliony bez podatków...