Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Niebezpieczne osuwisko w kopalni Turów. Padła ważna deklaracja ze strony PGE

2
Podziel się:

Do osuwiska w KWB Turów doszło w nocy z 26 na 27 września tego roku.

Niebezpieczne osuwisko w kopalni Turów. Padła ważna deklaracja ze strony PGE
(Wikimedia/Anna Uciechowska CC SA-3.0)

Należąca do Polskiej Grupy Energetycznej Kopalnia Węgla Brunatnego Turów (KWB Turów) powinna 1 listopada tego roku osiągnąć pełną zdolność wydobywczą po osuwisku, do którego doszło pod koniec września tego roku.

"Kopalnia Węgla Brunatnego Turów przewiduje, że od 1 listopada osiągnie pełną zdolność wydobywczą, co pozwoli na osiągnięcie pełnej mocy wytwórczej Elektrowni Turów, a tym samym jej powrót do trybu pracy jak w okresie sprzed wystąpienia osuwiska" - czytamy w komunikacie.

Obecnie na odkrywce pracują 3 fronty wydobywcze, z których węgiel dostarczany jest bezpośrednio do elektrowni oraz magazynowany w zasobniku. Od piątku, 7 października, w kopalni działa front zwałowy, co umożliwiła zdejmowanie nadkładu przykrywającego pokłady węgla brunatnego i jest gwarantem stabilnych i niezagrożonych dostaw paliwa do Elektrowni Turów. Uruchomiony układ, składający się ze zwałowarki nr 48, wózka zrzutowego oraz wozu kablowego, nie jest zagrożony. W kopalni przywrócono także zdolność odbierania popiołów z elektrowni.

"Dostawy węgla do Elektrowni Turów są stabilne i sukcesywnie zwiększane - w obecnych warunkach mogą umożliwić pracę jednostek wytwórczych z maksymalną mocą zainstalowaną w godzinach szczytowych, w zależności od zadysponowanych do pracy jednostek wytwórczych i potrzeb systemu energetycznego" - czytamy dalej.

Sytuacja w rejonie osuwiska pozostaje stabilna. Wykonywane regularnie pomiary geotechniczne nie wykazują przemieszczeń osuwiska, podano także.

"Wystąpienie osuwiska w Kopalni Turów nie wiąże się z żadnymi zmianami w strukturze oddziału. Miejsca pracy oraz inwestycja spółki w budowę nowego bloku energetycznego Elektrowni Turów nie są zagrożone" - wskazano w komunikacie. Do osuwiska w KWB Turów doszło w nocy z 26 na 27 września br.

Grupa kapitałowa PGE jest liderem sektora z ok. 40-proc. udziałem w rynku wytwarzania konwencjonalnego, 30-proc. w sprzedaży dla klientów końcowych (5,2 mln odbiorców indywidualnych i biznesowych) oraz ok. 12-proc. w OZE. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

energetyka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
greg
8 lat temu
Firmy energetyczne, w których mamy udziały przez OFE zapłacą za długi kopalń. Łączy się je z kopalniami, które politycy chca ratować. Pracownicy kopalń zachowają miejsca pracy, a pracownicy firm energetycznych stracą szanse na podwyżki i zwiększy się im ryzyko utraty pracy. Dzięki spadkom cen akcji firm energet. nasze emerytury będą niższe. Czas skończyć z finansowaniem nierentownych firm z naszych kieszeni. Gdy drobnemu przedsiębiorcy biznes nie idzie - zamyka go i zwalnia ludzi. Nikt mu nie pomaga. Polecam przeczytać książkę pt. „Emerrytura nie jest Ci potrze.bna”. Można osiągnąć finansowe bezpieczeństwo i żyć godnie i to w Polsce
osuwisko wiel...
8 lat temu
Przybliżył by Pan Redaktor to Polskiej... bo w London roi się od Nationale a trudno tam o znającego angielski.:))))))