Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ceny ropy w dół. Rośnie wydobycie w USA

1
Podziel się:

Ceny ropy naftowej na giełdzie w Nowym Jorku i Londynie spadają. Póki OPEC nie podejmie realnych działań zmierzających do ograniczenia wydobycia, ropie ciężko będzie się wybić w górę.

Ceny ropy w dół. Rośnie wydobycie w USA
(Paul Lowry/CC/Flickr)

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na sierpień na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 45,05 dolarów, po zniżce o 19 centów.

Cena ropy Brent w kontraktach na wrzesień 2016 na Międzynarodowej Giełdzie Paliw w Londynie (ICE Futures) wyniosła o godz. 07:00 46,86- 46,87 USD za baryłkę i spada o 0,3 proc.

Ceny ropy Brent i WTI

Jak co tydzień rynek czeka na środowe dane o zapasach ropy w Stanach. Analitycy ankietowani przez agencję Bloomberg szacują, iż spadną one o 2,1 mln baryłek. Jeżeli prognozy się sprawdzą oznaczać to będzie 9 tydzień z rzędu spadek zapasów.

- Popyt na ropę Stanach wygląda dobrze, a wydobycie w USA może dalej rosnąć, jeżeli cena ustabilizuje się między 45 USD a 50 USD za baryłkę - powiedział David Lennox, analityk Fat Prophets z Sydney.

Wydobycie ropy w USA spadło na samym początku lipca do poziomu najniższego od czerwca 2014 r., jednak w drugim tygodniu tego miesiąca zaczęło rosnąć - po raz pierwszy od 5 tygodni, do 8,49 mln baryłek dziennie.

- Dopóki OPEC nie podejmie realnych działań zmierzających do ograniczenia wydobycia, ropie ciężko będzie się wybić w górę - dodał Lennox.

W brytyjskiej części Morza Północnego szykuje się pierwszy od dziesięciu lat strajk pracowników platform wiertniczych. W poniedziałek jeden ze związków zawodowych poinformował o 24-godzinnym strajku zaplanowanym na 26 lipca. 400 pracowników platform protestować będzie przeciwko cięciom płac przez Shella.

Wyłączenie produkcji z powodu protestu może zmniejszyć wydobycie o 45 tys. baryłek. W brytyjskiej części Morza Północnego w kwietniu wydobywano 1,08 mln baryłek dziennie.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(1)
sdfgh
8 lat temu
Spekulacje, spekulacje, spekulacje... Szkoda gadać.