Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Departament Energii USA zaskakuje. Ropa traci na wartości

0
Podziel się:

W magazynach w USA tylko w ubiegłym tygodniu przybyło 1,31 mln baryłek surowca.

Departament Energii USA zaskakuje. Ropa traci na wartości
(Shutterstock/risteski goce)

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku powiększają spadki w reakcji na nieoczekiwanie wyższe zapasy surowca w USA. Analitycy liczyli na ich wyraźny spadek.

Baryłka ropy na amerykańskiej giełdzie jest wyceniana na 47,41 dolarów, po zniżce o 78 centów (1,6 proc.). Nieco droższy jest surowiec notowany w Londynie - Brent kosztuje 48,02 dolara, czyli 91 centów mniej niż wczoraj. To oznacza blisko 2-proc. spadek.

Obserwuj bieżące notowania ropy typu Brent

Taniejąca ropa to efekt najnowszych danych dotyczących jej zapasów. W magazynach w USA tylko w ubiegłym tygodniu przybyło 1,31 mln baryłek. Łączne zapasy przekraczają już 541 mln baryłek.

Publikacja Departamentu Energii negatywnie zaskoczyła analityków, którzy prognozowali spadek zapasów ropy o 3,5 mln baryłek. Przypomnijmy, że na taki właśnie wynik wskazywały wtorkowe wyliczenia niezależnego Amerykańskiego Instytutu Paliw (API).

- Na rynkach poprawiła się relacja popytu do podaży, to spowodowało wcześniej wzrosty cen ropy i obecnie znajdujemy się w fazie, gdy jednak znów poziom zapasów ropy i jej poziom produkcji będą wpływać na hamowanie zwyżek notowań surowca - mówi Ric Spooner, główny analityk CMC Markets w Sydney. - Do tego dochodzi mocniejszy wzrost kursu dolara, co spowodowało ograniczenie zakupów ropy - dodaje.

Lepsze informacje docierają na rynki z Kanady, nękanej od kilkunastu dni pożarami, które zbliżyły się już do miejsc, z których pozyskuje się ropę naftową. Nad tymi obszarami padają deszcze, co może spowolnić rozprzestrzenianie się ognia.

Ceny ropy w USA wzrosły z 12-letniego minimum, notowanego wcześniej w tym roku, już o ponad 80 procent.

Tegoroczne notowania ropy na giełdzie w Londynie

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)