Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

BOŚ potrzebuje pieniędzy. Te działania mają mu pomóc

0
Podziel się:

Na początku lutego Bank Ochrony Środowiska informował, że w związku z dodatkowymi obciążeniami wykaże za 2015 rok stratę finansową.

BOŚ potrzebuje pieniędzy. Te działania mają mu pomóc
(Wikimedia/Fermina CC SA-3.0)

Bank Ochrony Środowiska, aby pozyskać pieniądze na rozwój i realizację strategii przeprowadzi emisję nowych akcji. Z wnioskiem o podwyższenie kapitału zakładowego spółki wystąpił Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który jest głównym właścicielem banku.

Jak podała spółka w komunikacie, nadzwyczajne walne zgromadzenie Banku Ochrony Środowiska zatwierdziło w poniedziałek harmonogram podwyższenia kapitału zakładowego, które odbędzie się w drodze prywatnej emisji akcji. Zgodnie z nim w kwietniu 2016 roku nadzwyczajne walne zgromadzenie banku ma zdecydować o wysokości dokapitalizowania banku.

- Emisja ma na celu pozyskanie środków na dalszy rozwój banku i realizację strategii BOŚ, jako instytucji finansowej wspierającej ochronę środowiska i zrównoważony rozwój - komentuje Sławomir Zawadzki, wiceprezes zarządu pełniący obowiązki prezesa zarządu BOŚ Banku.

Przyjęty harmonogram przewiduje zakończenie całego procesu dokapitalizowania w czerwcu tego roku.

W poniedziałek Rada nadzorcza Banku Ochrony Środowiska powierzyła pełnienie obowiązków prezesa zarządu Sławomirowi Zawadzkiemu - dotychczasowemu wiceprezesowi zarządu oraz delegowała członka rady nadzorczej Oskara Kowalewskiego do czasowego pełnienia obowiązków wiceprezesa zarządu banku na okres trzech miesięcy. Jednocześnie odwołany został Dariusza Daniluka ze stanowiska prezesa zarządu, a Piotra Lisieckiego ze stanowiska wiceprezesa.

Na początku lutego Bank Ochrony Środowiska informował, że w związku z dodatkowymi obciążeniami, które poniósł pod koniec ubiegłego roku, wykaże za 2015 rok stratę finansową w wysokości około 12,6 mln zł. Zarząd rozpoczął prace nad programem naprawczym.

Dodatkowe obciążenia, jakie bank poniósł dotyczą kwoty przekazanej do Bankowego Funduszu Gwarancyjnego na wypłaty środków gwarantowanych w wyniku ogłoszenia upadłości Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie (28,2 mln złotych) oraz kwoty przekazanej na Fundusz Wsparcia Kredytobiorców (9 mln złotych).

Wysokość straty zostanie określona ostatecznie po zbadaniu sprawozdań finansowych przez audytora. Raport roczny BOŚ SA zostanie przekazany do publicznej wiadomości w dniu 7 marca 2016 roku.

Zobacz także: Podatek bankowy dopiero od lutego, a banki już podwyższają prowizję - #dziejesięwbiznesie

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)