Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wojna gospodarcza Rosja-Turcja szybko się nie skończy. Putin obraził się na Ankarę

0
Podziel się:

Prezydent Władimir Putin nie spotka się w Paryżu na marginesie konferencji klimatycznej z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem.

Wojna gospodarcza Rosja-Turcja szybko się nie skończy. Putin obraził się na Ankarę
(PAP/EPA)

Prezydent Władimir Putin nie spotka się w Paryżu na marginesie konferencji klimatycznej z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem - poinformował w poniedziałek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

- Nie jest planowane spotkanie z prezydentem Erdoganem i do takiego spotkania nie dojdzie - zapowiedział Pieskow.

- Nie wykluczamy spotkania z prezydentem Barackiem Obamą, prawdopodobnie odbędzie się ono w kuluarach konferencji - dodał.

W ostatnich dniach między Turcją a Rosją doszło do znacznego pogorszenia stosunków po zestrzeleniu w zeszły wtorek przez Turcję rosyjskiego bombowca SU-24, który miał naruszyć przestrzeń powietrzną tego kraju przy granicy z Syrią.

Moskwa twierdzi, że rosyjski samolot nie opuścił syryjskiej przestrzeni powietrznej. Rosyjskie ministerstwo obrony ogłosiło, że uważa zestrzelenie Su-24 za akt nieprzyjacielski, a prezydent Putin oświadczył, że zestrzelenie maszyny w Syrii wykracza poza ramy walki z terroryzmem.

Jak pisze agencja TASS, turecki prezydent próbował dwukrotnie dzwonić do Putina i potem przysłał oficjalne zaproszenie na spotkanie 30 listopada z rosyjskim przywódcą podczas konferencji w Paryżu.

Doradca prezydenta Putina Jurij Uszakow tłumaczył dziennikarzom niechęć Putina do spotkania z Erdoganem "brakiem gotowości tureckiej strony do elementarnych przeprosin z związku z incydentem z samolotem".

Putin podpisał w sobotę dekret wprowadzający w życie kroki odwetowe wobec Turcji, głównie o charakterze gospodarczym, za zestrzelenie rosyjskiego bombowca.

Zobacz też: * *Rosja traci na embargu? Nie tutaj - oni chcą na nim zarobić

wiadomości
gospodarka
najważniejsze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)